emoji 🦑 squid svg png

🦑” kuptimi: kallamar Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🦑 Kopje

  • 10.2+

    iOS 🦑Kërkesat minimale të ekranit

  • 7.0+

    Android 🦑Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🦑Kërkesat minimale të ekranit

🦑Kuptimi dhe Përshkrimi

Një kallamar me tentakula të shumëfishta ka një tru të gjatë dhe të sheshtë. Zakonisht i referohet kallamarëve dhe sepjeve, të cilat i përkasin familjes së kallamarëve. Mund të përzihet me 🐙 (oktapod) kur bëhet fjalë për prodhimet e detit. Në raste të tjera, duhet t'i kushtojmë vëmendje ndryshimit.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🦑 është kallamar, lidhet me molusk, ushqim, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🦀 Ushqim Deti".

🦑Shembuj dhe Përdorim

🔸 Si agimi afrohet, kallamar 🦑 dhe peshk 🐟 dhe plankton poshtë tërheqje, për strehim në errësirë 🌃.

🦑Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🦑Tabela

🦑Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🦑Informata Themelore

Emoji: 🦑
Emer i shkurter: kallamar
Emri i Apple: Squid
Codepoint: U+1F991 Kopje
dhjetor: ALT+129425
Versioni i unikodeve: 9.0 (2016-06-03)
Versioni Emoji: 3.0 (2016-06-03)
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🦀 Ushqim Deti
Keywords: kallamar | molusk | ushqim

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🦑Kombinim dhe Zhargon

🦑Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Filipinase🦑 pusit
Koreane🦑 오징어
Indoneziane🦑 cumi-cumi
Sërbisht🦑 хоботница
Kineze Tradicionale🦑 魷魚
Japonisht🦑 イカ
Vietnameze🦑 mực ống
Anglisht🦑 squid
Hollandeze🦑 inktvis
Spanjisht🦑 calamar