emoji 🦩 flamingo svg png

🦩” kuptimi: flamingo Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🦩 Kopje

  • 13.2+

    iOS 🦩Kërkesat minimale të ekranit

  • 10.0+

    Android 🦩Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🦩Kërkesat minimale të ekranit

🦩Kuptimi dhe Përshkrimi

Një flamingo me pupla rozë. Në përgjithësi i referohet vetë Flamingos, i cili gjithashtu simbolizon lirinë, rininë dhe dashurinë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🦩 është flamingo, lidhet me flakërues, shpend, tropikal, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🐵 Kafshë dhe Natyrë" - "🐓 Zog".

Wikipedia: 🦩 Flamingot
'Flamingo (Phoenicopterus roseus) është një lloj i shpezëve bregdetar i familjes Phoenicopteridae, familja e vetme e shpendëve në rendin Phoenicopteriformes. Katër specie të flamingos janë shpërndarë në të gjithë Amerikën, duke përfshirë Karaibe, dhe dy specie janë vendase në Afrikë, Azi dhe Evropë. 🔗 Flamingot
🌐: نحام وردي, Qızılqaz, Фламинги, কানঠুটি, Flamingo, Flamingos, Φλαμίνγκο, Flamingo, Phoenicopterus, Flamingo (perekond), فلامینگو, Flamingot, Phoenicopterus, פלמינגו (סוג), राजहंस, Phoenicopterus, Flamingo, Phoenicopterus, フラミンゴ, ფლამინგო, Қоқиқаздар, 홍학, Flamingai, Flamingi, Burung Flamingo, Phoenicopterus, Phoenicopterus, Phoenicopterus, Flamingo, Flamingo, Фламинго, Phoenicopterus, Plamenci, Пламенци, Phoenicopterus, นกฟลามิงโก, Flamingo, Фламінго (рід), Hồng hạc, 火烈鸟.

🦩Shembuj dhe Përdorim

🔸 Këtë verë shkova në Flamingo Beach Ar në Aruba. Reallyshtë vërtet e bukur, si parajsa!
🔸 Ka më shumë flamingo të rremë në botë sesa flamingot e vërteta . 🦩

🦩Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🦩Tabela

🦩Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🦩Informata Themelore

Emoji: 🦩
Emer i shkurter: flamingo
Codepoint: U+1F9A9 Kopje
dhjetor: ALT+129449
Versioni i unikodeve: 12.0 (2019-03-05) I ri
Versioni Emoji: 12.0 (2019-03-05) I ri
Kategoritë: 🐵 Kafshë dhe Natyrë
Nënkategoritë: 🐓 Zog
Keywords: flakërues | flamingo | shpend | tropikal

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🦩Tema Relative

🦩Kombinim dhe Zhargon

🦩Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Norvegjeze Bokmål🦩 flamingo
Anglisht🦩 flamingo
Daneze🦩 flamingo
Gjermanisht🦩 Flamingo
Indoneziane🦩 flamingo
Persiane🦩 فلامینگو
Hollandeze🦩 flamingo
Vietnameze🦩 hồng hạc
Kineze Tradicionale🦩 紅鶴
Polonisht🦩 flaming