emoji 🦺 safety vest svg png

🦺” kuptimi: jelek sigurimi Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🦺 Kopje

  • 13.2+

    iOS 🦺Kërkesat minimale të ekranit

  • 10.0+

    Android 🦺Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🦺Kërkesat minimale të ekranit

🦺Kuptimi dhe Përshkrimi

Ky është një jelek sigurie portokalli-kuq me ngjyra të ndritshme. Ajo shpesh vishet nga policia, komandantët e trafikut, punëtorët e ndërtimit, punëtorët e fabrikës, etj. Në përgjithësi nënkupton një jelek sigurie, ose një person që mban veshje të këtij lloji. Kur ua dërgoni këtë shprehje të tjerëve, do të thotë t'i kujtoni t'i kushtojnë vëmendje sigurisë.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🦺 është jelek sigurimi, lidhet me emergjencë, jelek, sigurim, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objektet" - "👖 veshje".

🦺Shembuj dhe Përdorim

🔸 Kontrolloni nën sediljen tuaj për t'u siguruar që jelekja e sigurisë safety është në të vërtetë aty. 🦺

🦺Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🦺Tabela

🦺Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🦺Informata Themelore

Emoji: 🦺
Emer i shkurter: jelek sigurimi
Codepoint: U+1F9BA Kopje
dhjetor: ALT+129466
Versioni i unikodeve: 12.0 (2019-03-05) I ri
Versioni Emoji: 12.0 (2019-03-05) I ri
Kategoritë: ⌚ Objektet
Nënkategoritë: 👖 veshje
Keywords: emergjencë | jelek | jelek sigurimi | sigurim

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🦺Tema Relative

🦺Kombinim dhe Zhargon

🦺Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Hollandeze🦺 veiligheidsvest
Japonisht🦺 安全ベスト
Koreane🦺 구명조끼
Polonisht🦺 kamizelka ratunkowa
Turqisht🦺 güvenlik yeleği
Persiane🦺 جلیقه ایمنی
Frengjisht🦺 gilet de sécurité
Portugeze, Ndërkombëtare🦺 colete salva-vidas
Spanjisht🦺 chaleco de seguridad
Anglisht🦺 safety vest