emoji 🧨 firecracker svg png

🧨” kuptimi: fishekzjarr Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🧨 Kopje

  • 12.1+

    iOS 🧨Kërkesat minimale të ekranit

  • 9.0+

    Android 🧨Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🧨Kërkesat minimale të ekranit

🧨Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një fishekzjarr tradicionale kineze e kuqe, e cila është pjesë e zakoneve kineze. Zakonisht përdoret në kremtime, festa dhe skena të tjera për të shprehur urime dhe bekime. Alsoshtë gjithashtu një zakon një mijë vjeçar për prag të Vitit të Ri për të vendosur fishekzjarre në një festival tradicional kinez.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🧨 është fishekzjarr, lidhet me dinamit, eksploziv, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Aktivitetet" - "🎈 ngjarje".

🧨Shembuj dhe Përdorim

🔸 Festivalshtë Festa e Pranverës. 🧨
🔸 Bir, fishekzjarre ... nuk janë lodra; jane te rrezikshem!

🧨Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🧨Tabela

🧨Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🧨Informata Themelore

Emoji: 🧨
Emer i shkurter: fishekzjarr
Emri i Apple: Firecracker
Codepoint: U+1F9E8 Kopje
dhjetor: ALT+129512
Versioni i unikodeve: 11.0 (2018-05-21)
Versioni Emoji: 11.0 (2018-05-21)
Kategoritë: ⚽ Aktivitetet
Nënkategoritë: 🎈 ngjarje
Keywords: dinamit | eksploziv | fishekzjarr

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🧨Kombinim dhe Zhargon

🧨Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Bosnjake🧨 petarda
Çekisht🧨 petarda
Kineze Tradicionale🧨 鞭炮
Rusisht🧨 динамитная шашка
Vietnameze🧨 pháo
Frengjisht🧨 pétard
Tajlandez🧨 ประทัด
Koreane🧨 폭죽
Persiane🧨 ترقه
Gjermanisht🧨 Feuerwerkskörper