emoji 🧩 puzzle piece svg png

🧩” kuptimi: lojë me bashkim pjesësh figure Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🧩 Kopje

  • 12.1+

    iOS 🧩Kërkesat minimale të ekranit

  • 9.0+

    Android 🧩Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🧩Kërkesat minimale të ekranit

🧩Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një pjesë e enigmës së gjelbër, zakonisht i referohet pjesëve të enigmës, bashkim pjesësh figure ose pjesëve që mungojnë, pjesëve kryesore. Ka platforma blu dhe portokalli në platforma të tjera dhe disa enigma kanë modele. Në rrjetet sociale, do të përdoret gjithashtu për të përshkruar puzzles të shumta fotografike të ngarkuara nga të gjithë. Në lidhje me të janë lojëra intelektuale 🎮, të dhëna, aktivitetet e kohës së lirë dhe fotot 📷.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🧩 është lojë me bashkim pjesësh figure, lidhet me e dhënë, enigmë, lojë me bashkim pjesësh figure, pjesë figure, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Aktivitetet" - "🎯 lojë".

🧩Shembuj dhe Përdorim

🔸 Pjesa më e mirë e bashkimit të pjesëve të enigmës 🧩 së bashku është të shohësh se si shfaqet fotografia e plotë e enigmës.

🧩Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🧩Tabela

🧩Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🧩Informata Themelore

Emoji: 🧩
Emer i shkurter: lojë me bashkim pjesësh figure
Emri i Apple: Puzzle Piece
Codepoint: U+1F9E9 Kopje
dhjetor: ALT+129513
Versioni i unikodeve: 11.0 (2018-05-21)
Versioni Emoji: 11.0 (2018-05-21)
Kategoritë: ⚽ Aktivitetet
Nënkategoritë: 🎯 lojë
Keywords: e dhënë | enigmë | lojë me bashkim pjesësh figure | pjesë figure

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🧩Kombinim dhe Zhargon

🧩Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Hollandeze🧩 puzzelstukje
Polonisht🧩 element układanki
Rumanisht🧩 piesă de puzzle
Gjeorgjisht🧩 პაზლი
Kroate🧩 slagalica
Turqisht🧩 yapboz parçası
Çekisht🧩 puzzle
Tajlandez🧩 จิ๊กซอว์
Spanjisht🧩 pieza de puzle
Italisht🧩 pezzo di puzzle