emoji 🧹 broom svg png

🧹” kuptimi: fshesë Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🧹 Kopje

  • 12.1+

    iOS 🧹Kërkesat minimale të ekranit

  • 9.0+

    Android 🧹Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🧹Kërkesat minimale të ekranit

🧹Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një fshesë, e cila ka një dorezë prej druri ngjyrë kafe dhe shpohet të verdha. Në përgjithësi do të thotë fshesë, por gjithashtu mund të nënkuptojë pastrim, higjienë, Harry Potter. Ajo është përdorur në përgjithësi së bashku me shtrigat 🧙.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🧹 është fshesë, lidhet me fshesë, fshirëse, pastruese, shtrigë, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objektet" - "🚽 familje".

🧹Shembuj dhe Përdorim

🔸 Në filmin Harry Potter, magjistarët 🧙 gjithmonë fluturojnë rreth në një fshesë 🧹.
🔸 Todd, po mban armë 🔫 apo fshesë 🧹 ?

🧹Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🧹Tabela

🧹Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🧹Informata Themelore

Emoji: 🧹
Emer i shkurter: fshesë
Emri i Apple: Broom
Codepoint: U+1F9F9 Kopje
dhjetor: ALT+129529
Versioni i unikodeve: 11.0 (2018-05-21)
Versioni Emoji: 11.0 (2018-05-21)
Kategoritë: ⌚ Objektet
Nënkategoritë: 🚽 familje
Keywords: fshesë | fshirëse | pastruese | shtrigë

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🧹Kombinim dhe Zhargon

🧹Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Bengalisht🧹 ঝাড়ু
Ukrahinase🧹 мітла
Koreane🧹 빗자루
Hebraike🧹 מטאטא
Sllovake🧹 metla
Sërbisht🧹 метла
Polonisht🧹 miotła
Çekisht🧹 koště
Kineze e thjeshtuar🧹 扫帚
Japonisht🧹 ほうき