emoji 🧼 soap svg png

🧼” kuptimi: sapun Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🧼 Kopje

  • 12.1+

    iOS 🧼Kërkesat minimale të ekranit

  • 9.0+

    Android 🧼Kërkesat minimale të ekranit

  • 10+

    Windows 🧼Kërkesat minimale të ekranit

🧼Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një copë sapun, ka tre ngjyra jeshile, rozë dhe blu, dhe ka disa flluska në sapun. Në përgjithësi do të thotë sapun, dhe gjithashtu mund të nënkuptojë pastrim ose larje. Ajo gjithashtu mund të thotë fjalën internet popullore "marr sapun", e cila përmban kuptimin e agresionit, sjelljen seksuale, homoseksualiteti 👨❤️👨. Kujtesë e ngrohtë 😊 : Gjatë pandemisë COVID-19, everyone , të gjithë duhet të lajnë duart shpesh 👏 për të ruajtur higjienën.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🧼 është sapun, lidhet me banjë, kallëp sapuni, larje, mbajtëse sapuni, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objektet" - "🚽 familje".

🧼Shembuj dhe Përdorim

🔸 Vishni një maskë 😷 , lani duart tuaja ently shpesh, ajrosni 🪟 më shumë, dhe përballeni me epideminë 🦠 , le të qëndrojmë të fortë së bashku. 💪
🔸 Por pse sapun 🧼? Pse quhen këto telenovela këto gjëra?

🧼Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🧼Tabela

🧼Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🧼Informata Themelore

Emoji: 🧼
Emer i shkurter: sapun
Emri i Apple: Soap
Codepoint: U+1F9FC Kopje
dhjetor: ALT+129532
Versioni i unikodeve: 11.0 (2018-05-21)
Versioni Emoji: 11.0 (2018-05-21)
Kategoritë: ⌚ Objektet
Nënkategoritë: 🚽 familje
Keywords: banjë | kallëp sapuni | larje | mbajtëse sapuni | sapun

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🧼Kombinim dhe Zhargon

🧼Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Filipinase🧼 sabon
Suedisht🧼 tvål
Persiane🧼 صابون
Bullgarisht🧼 сапун
Gjermanisht🧼 Seife
Kineze Tradicionale🧼 肥皂
Indoneziane🧼 sabun
Portugeze, Ndërkombëtare🧼 sabonete
Arabe🧼 صابون
Polonisht🧼 mydło