emoji 🪬 hamsa svg png

🪬” kuptimi: hajmali Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🪬 Kopje

  • 15.4+

    iOS 🪬Kërkesat minimale të ekranit

  • 12L+

    Android 🪬Kërkesat minimale të ekranit

🪬Kuptimi dhe Përshkrimi

Një dorë blu 🖐 me një sy the në pëllëmbë. Ky është një emoji i ri i lëshuar në shtator 2021, që i përket Emoji 14.0.
Hamshtë hamsa, një amulet popullor në Lindjen e Mesme dhe Afrikën e Veriut dhe përdoret zakonisht në bizhuteri dhe perde muri. Hamsa besohet se siguron mbrojtje kundër syrit të keq dhe ka një vend shumë të rëndësishëm në kulturat hebraike, islame dhe të krishtera. Mund të përfaqësojë fat, mbrojtje, gra, guxim ose siguri. Për të mos u ngatërruar me 🧿, amuletin Nazar.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🪬 është hajmali, lidhet me dorë, Fatimja, Maria, mbrojtje, Miriami, mund të gjendet në kategorinë emoji: " Objektet" - "🚬 tjera-objekt".

🪬Shembuj dhe Përdorim

🔸 Dua të bëj një tatuazh hamsa 🪬 në shpinë.

🪬Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🪬Tabela

🪬Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🪬Informata Themelore

Emoji: 🪬
Emer i shkurter: hajmali
Codepoint: U+1FAAC Kopje
dhjetor: ALT+129708
Versioni i unikodeve: 14.0 (2021-09-14) I ri
Versioni Emoji: 14.0 (2021-09-14) I ri
Kategoritë: ⌚ Objektet
Nënkategoritë: 🚬 tjera-objekt
Keywords: dorë | Fatimja | hajmali | Maria | mbrojtje | Miriami

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🪬Tema Relative

🪬Kombinim dhe Zhargon

🪬Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Turqisht🪬 Fatıma’nın Eli
Spanjisht🪬 hamsa
Anglisht🪬 hamsa
Rusisht🪬 хамса
Portugeze, Ndërkombëtare🪬 hamsá
Azerbaixhani🪬 hamsa
Frengjisht🪬 main de Fatma
Greqisht🪬 χάμσα
Arabe🪬 خمسة
Italisht🪬 mano di Fatima