emoji 🫀 anatomical heart svg png

🫀” kuptimi: zemër Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🫀 Kopje

  • 14.2+

    iOS 🫀Kërkesat minimale të ekranit

  • 11.0+

    Android 🫀Kërkesat minimale të ekranit

🫀Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një zemër, e formuar si një bukuroshe with , me arterie të lidhura me zemrën. Ky emoji përdoret për të përfaqësuar zemrën. Isshtë e ngjashme me zemrën ❤️ , por zemra ❤️ i referohet dashurisë së ngjashme; dhe zemra i referohet organit të zemrës në kuptimin fiziologjik. . Emoji Faqet: 🧠 🧡 💘 💓 💗 💞 ❣️ 💕 💟 💖 💝

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🫀 është zemër, lidhet me anatomik, kardiologji, organ, puls, zemër, mund të gjendet në kategorinë emoji: "👌 Njerëz dhe Trup" - "👃 Pjesë e Trupit".

Wikipedia: 🫀 Zemra
Zemra është një organ muskulor jo te të gjitha organizmat e gjalla, që pompon gjak nëpër enët e gjakut të sistemit të qarkullimit të gjakut. Gjaku furnizon trupin me oksigjen dhe materie ushqyese, dhe gjithashtu ndihmon në heqjen e mbeturinave metabolike. Zemra ndodhet në pjesën e mesme të zgavrës së kraharorit.Zemra është njëra prej organeve të para që formohet në trupin e njeriut gjatë zhvillimit embrional. Zemra ndahet në katër zbrazëtira:dy veshëza dhe dy barkushe.Veshëzat ndahen në:veshëza e majtë dhe veshëza e djathtë.Barkushet ndahen në:barkushja e majtë dhe barkushja e djathtë. 🔗 Zemra
🌐: قلب, Ürək, Сърце, হৃৎপিণ্ড, Srce, Srdce, Hjerte, Herz, Καρδιά, Heart, Corazón, Süda, قلب, Sydän, Cœur, לב, हृदय, Srce, Szív, Jantung, Cuore, 心臓, გული, Жүрек, 심장, Širdis, Sirds, Jantung, နှလုံး, Hart, Hjerte, Serce, Coração, Inimă, Сердце, Srdce (orgán), Srce, Срце, Hjärta, หัวใจ, Kalp, Серце, Tim, 心臟.

🫀Shembuj dhe Përdorim

🔸 Jep zemrën tënde për lirinë e njerëzimit 🫀!
🔸 Gjaku dëbohet nga zemra vetëm kur tkurret. 🫀

🫀Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🫀Tabela

🫀Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🫀Informata Themelore

Emoji: 🫀
Emer i shkurter: zemër
Codepoint: U+1FAC0 Kopje
dhjetor: ALT+129728
Versioni i unikodeve: 13.0 (2020-03-10) I ri
Versioni Emoji: 13.0 (2020-03-10) I ri
Kategoritë: 👌 Njerëz dhe Trup
Nënkategoritë: 👃 Pjesë e Trupit
Keywords: anatomik | kardiologji | organ | puls | zemër

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🫀Tema Relative

🫀Kombinim dhe Zhargon

🫀Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Filipinase🫀 puso
Indoneziane🫀 organ jantung
Bullgarisht🫀 сърце
Spanjisht🫀 corazón humano
Persiane🫀 قلب
Rusisht🫀 сердце человека
Rumanisht🫀 inimă
Lituaniane🫀 širdis
Gjermanisht🫀 Herz (Organ)
Azerbaixhani🫀 ürək