emoji 🫚 rrënjë xhenxhefili

🫚” kuptimi: rrënjë xhenxhefili Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🫚 Kopje

🫚Kuptimi dhe Përshkrimi

Kjo është një rrënjë e verdhë xhenxhefili në formë si briri i drerit. Xhenxhefili përdoret si erëz apo mjekësi tradicionale në të gjithë botën. Është një emoji i ri që i përket Emoji 15.0 i lëshuar në shtator 2022.
🫚 në përgjithësi do të thotë xhenxhefil ose rrënjë. Emoji me xhenxhefil mund të përdoret gjithashtu për të treguar vjeshtën, dimrin, të ftohtin, të qenit i sëmurë, një natë komode ose një mënyrë jetese të shëndetshme. Në të njëjtën kohë, xhenxhefili mund t'u referohet njerëzve me flokë të kuqe. Emoji të ngjashme: 🥛🍪🧑‍🦰

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🫚 është rrënjë xhenxhefili, lidhet me djegës, rrënjë, rrënjë xhenxhefili, xhenxhefil, mund të gjendet në kategorinë emoji: "🍓 Ushqim dhe Pije" - "🥬 Perime".

🫚Shembuj dhe Përdorim

🔸 Një pije e nxehtë me xhenxhefil mund të parandalojë të ftohtin dhe inflamacionin🫚.
🔸 Mos harroni të lini disa biskota me xhenxhefil për zotin Santa🎅🫚!

🫚Informata Themelore

Emoji: 🫚
Emer i shkurter: rrënjë xhenxhefili
Codepoint: U+1FADA Kopje
dhjetor: ALT+129754
Versioni i unikodeve: 15.0 (2022) I ri
Versioni Emoji: 15.0 (2022-09-13) I ri
Kategoritë: 🍓 Ushqim dhe Pije
Nënkategoritë: 🥬 Perime
Keywords: djegës | rrënjë | rrënjë xhenxhefili | xhenxhefil

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🫚Shiko gjithashtu

🫚Tema Relative

🫚Kombinim dhe Zhargon

🫚Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Japonisht🫚 ショウガ
Bosnjake🫚 korijen đumbira
Tajlandez🫚 ขิง
Kineze e thjeshtuar🫚
Vietnameze🫚 củ gừng
Anglisht🫚 ginger root
Indoneziane🫚 akar jahe
Rusisht🫚 корень имбиря
Kineze Tradicionale🫚
Gjermanisht🫚 Ingwer