emoji 🫶 heart hands svg png

🫶” kuptimi: duar si zemër Emoji

Kopjoni dhe ngjitni këtë emoji:🫶 Kopje

  • 15.4+

    iOS 🫶Kërkesat minimale të ekranit

  • 12L+

    Android 🫶Kërkesat minimale të ekranit

🫶Kuptimi dhe Përshkrimi

Dy duar, gishtërinjtë e dorës drejtuar poshtë dhe gishtat e tjerë janë të përdredhur, duke i vendosur së bashku bëjnë një formë zemre. Emshtë një emoji i ri që i përket Emoji 14.0 i cili u lëshua në shtator 2021.
🫶 zakonisht nënkupton dorën-zemër, dashuri ose zbukurim. Kur do të thotë zemër, 🫶 është njësoj si 🫰, por me dy duar.

💡Lexim i zgjeruar dhe shkencë popullore

Kuptimi i simbolit emoji 🫶 është duar si zemër, lidhet me dashuri, duar si zemër, mund të gjendet në kategorinë emoji: "👌 Njerëzit & Trupi" - "🤝 duart".

🫶 është një bazë modifikuese Emoji, mund të përdoret si një Emoji e vetme dhe gjithashtu mund të kombinohet me modifikuesin Emoji të tonit të lëkurës për të formuar një Emoji të ri. Ekzistojnë 5 lloje të modifikuesve Emoji, përkatësisht: 🏻, 🏼, 🏽, 🏾, 🏿. 🫶 është i kombinuar me këto modifikues Emoji të tonit të lëkurës për të formuar sekuenca të reja të modifikuesit Emoji. Më poshtë janë shembuj të kombinimit:

🫶Shembuj dhe Përdorim

🔸 Faleminderit për mbështetjen tuaj, ju dua 🫶

🫶Emoji Tabela / Tabela e Trendit

🫶Tabela

🫶Vlerësimi i popullaritetit me kalimin e kohës

🫶Informata Themelore

Emoji: 🫶
Emer i shkurter: duar si zemër
Codepoint: U+1FAF6 Kopje
dhjetor: ALT+129782
Versioni i unikodeve: 14.0 (2021-09-14) I ri
Versioni Emoji: 14.0 (2021-09-14) I ri
Kategoritë: 👌 Njerëzit & Trupi
Nënkategoritë: 🤝 duart
Keywords: dashuri | duar si zemër

👨‍💻Unicode informacion (Përdorimi i përparuar)

🫶Tema Relative

🫶Kombinim dhe Zhargon

🫶Më shumë gjuhë

Gjuha Emer i shkurter & Lidhje
Polonisht🫶 dłonie tworzące serce
Norvegjeze Bokmål🫶 hjertehender
Indoneziane🫶 tangan membentuk hati
Bullgarisht🫶 ръце във формата на сърце
Gjermanisht🫶 Hände, die Herz bilden
Koreane🫶 손 하트
Kineze Tradicionale🫶 雙手心形
Hollandeze🫶 handen in de vorm van een hart
Kineze e thjeshtuar🫶 做成心形的双手
Frengjisht🫶 mains qui forment un cœur